Vinný lístek

frankovka-kobyli

Frankovka

Vinné sklepy Patria Kobylí

Barva vína je rubínově červená. Vůně je široká, ovocná s nádechem višňového likéru. Chuť je velmi plná, extraktivní, s tóny lesního ovoce a kompotovaných višní. V dlouhé dochuti cítíme nasládlé, sametově hebké třísloviny. Víno leželo v dubovém sudu. Doporučujeme podávat ke zvěřině, hovězí pečeni a všem tmavým a sytým masům.

 

modry-portugal-kobyli

Modrý portugal

Vinné sklepy Patria Kobylí

Barva vína je tmavě červená. Ovocné tóny vůně jsou díky nazrávání vína v dubových sudech doplněny jemným dřevitým buketem. V chuti ladí ovocné tóny s příjemnou tříslovinou, dochuť vína je dlouhá.

 svatovavrinecke-kobyli

Svatovavřinecké

Vinné sklepy Patria Kobylí

Barva vína je tmavě červená. Vůně je široká, ovocná s tóny sušeného ovoce. Chuť vína je velmi plná, extraktivní s kvalitními hladkými taniny, elegantní, jemně sametová s jemnou kyselinkou a dochutí švestkových povidel. Svatovavřinecké je výborné k uzeninám, tmavým masům a výraznějším sýrům, je vhodné i k běžné konzumaci všedních jídel a sýrů.

cabernet-sauvignon-kobyli

Cabernet Sauvignon

Vinné sklepy Patria Kobylí

Víno má tmavě červenou barvu. Vůně tohoto vína je silná, výrazná. Cítíme v ní plnou vůni ostružin a černého rybízu se stopami marmelády z lesních plodů. Toto aroma přechází i do chuti vína, která je plná, extraktivní s jemnou tříslovinou a vyváženou kyselinkou. Víno je vhodné podávat k masitým jídlům, jehněčí pečeni, biftekům, krůtímu masu a jídlům s kořenitými omáčkami.

rulandske-modre-kobyli

Rulandské Modré

Vinné sklepy Patria Kobylí

Barva vína je tmavě granátová s cihlově červenými tóny. Vůně je příjemná, ovocná. Chuť je elegantní, měkce sametová, vyvážená, s jemnou tříslovinou doplněná o specifické jemně dřevité tóny, které víno získalo ležením v dubovém, ležáckém sudu. Dlouhá dochuť je podkreslená velice jemnou kyselinkou. Doporučujeme k pečeným masům, k pernaté zvěři, pokrmům z hub a mnoha sýrům.

muller-thurgau-kobyli

Müller Thurgau

Vinné sklepy Patria Kobylí

Hrozny, ze kterých bylo vyrobeno toto kabinetní víno, dozrály na naší viniční trati Sovinky (Kobylí). Víno láká svou lehce muškátovou vůní, kterou v chuti doplňují lahodné tóny zralých broskví, šťavnatých nektarinek a lehký dotek citrusových plodů. Ocenění: stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy 2016, stříbrná medaile mezinárodní soutěž Vino Slovenija Gornja Radgona 2016.

ryzlink-rynsky-kobyli

Ryzlink Rýnský

Vinné sklepy Patria Kobylí

Barva vína je zelenkavě žlutá s jiskřivým vzhledem. Vůně vína je široká, ovocná. V chuti je víno plné, extraktivní s výraznou kořenitostí, pikantní kyselinkou a dlouhou ovocnou dochutí. Toto víno doporučujeme podávat k předkrmům, lehkým úpravám ryb a telecímu masu.

 

 

rulandske-modre-premium-pozdni-sber-2013

Rulandské Modré

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno rubínové barvy, ve vůni s tóny peckového ovoce. Chuť je kulatá, harmonická s jemnými tříslovinami a ovocně vanilkovými tóny. Vína jsou typicky bledě rubínová až cihlově červená, s oranžovým až nazlátlým okrajem u sklenky, ve vůni jsou ovocné, hořkomandlové a kořenité tóny, chuť je plná, víno má nízký obsah kyselin, velmi jemné třísloviny a hebkost při klouzání po jazyku.

 

Modrý portugal

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno je tmavě rubínové barvy, ve vůni se stopou lesního ovoce. Chuť je lehce ovocná. Barva typického Modrého Portugalu je jemně rubínová, vůně jemná, někdy až květinová, chuť lehčí, s menším obsahem tříslovin, harmonická, příjemná, sametová, víno je lehčí s nižším obsahem kyselin, jemně natrpklé. Vína z regulované sklizně jsou jemná, květinově aromatická, příjemně pitelná, světle červené barvy. Ve vůni a chuti můžeme hledat květiny, čerstvé seno a třešně.

frankovka-classic-moravske-zemske-vino

Frankovka

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno granátové barvy, ve vůni s tóny višní a červených bobulí. Chuť je plná, harmonická. Tmavě rubínová barva. V mládí překrývá chuť tvrdých kyselin ostatní látky. Po zmírnění tvrdých tónů mladosti se objevuje příjemná kořenitost spojená s ovocností a vyzrálým projevem extraktivního vína typického pro severní vinařské oblasti, které se v nejlepších ročnících vyznačuje hebkostí.

Merlot - Pozdní zběr

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno temně rudé barvy, v silné vůni najdete ostružiny, koření, stopu aroma kávy a vanilku. Chuť je plná, ovocně vanilková a hladká.

 

 

 

Zweigeltrebe

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno temně granátové barvy, ve vůni s tóny červeného peckového ovoce, vanilky a kávy. Chuť je ovlivněná vůní a zráním v sudech, plná a ovocná. Při omezených sklizních jsou vína barevná, plná, po vyzrání jemná a hebká, ale nepostrádají při tom dostatečné zastoupení tříslovin a určitou říznou pevnost. Doprovázejí proto bez problémů nejrůznější masité pokrmy i vydatné sýry.

zweigeltrebe-rose-premium-kabinet-2017

Zweigeltrebe Rosé

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno líbivě růžové barvy, ve vůni s tóny zralých jahod a malin, chuť je veselá, líbivá, povznášející a vybízí k dalšímu napití. Zweigeltrebe rosé je vyrobeno z modrých hroznů, které byly ihned po sběru lisovány, čímž se dosáhlo jemně narůžovělé barvy. V chuti vyplňuje mezeru mezi chuťovými zážitky z červených a bílých vín. Víno je velice svěží s příjemnou kyselinkou a vyváženým zbytkem cukru.

sauvignon-premium-pozdni-sber-2017

Sauvignon

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Aromaticky výrazná a suchá vína Sauvignonu jsou vhodná jako vína aperitivní nebo ke studeným předkrmům. Hodí se i ke chřestu a kozím sýrům. Plnější a zralá vína jsou vhodná ke kořenitým jídlům, těstovinám s gorgonzolou nebo rybí omáčkou. Dále se hodí k vařené šunce nebo bílým masům se smetanovými omáčkami, k rybám s výraznější úpravou či k rybám uzeným. Pozdní sběry a výběry jsou dobrým společníkem sladkých dezertů.

chardonnay-premium-pozdni-sber-2014

Chardonnay

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno krásně zlatavé barvy, ve vůni výrazné tropické ovoce, jemná kořenitost a plnost. Chuť je ušlechtilá, lehce minerální, ovlivněná vůní a plná ovocných vjemů. Zelenožlutá až nazlátlá barva, z chladnějších klimazón bývá vůně po zelených jablkách s příměsí akátu, ve vyzrálejším víně je cítit med a lískové oříšky, v chuti minerální křemenný charakter vína. Víno se hodí pro slavnostní příležitosti k pokrmům s bílým masem, ke smetanovým omáčkám, k paštikám a k plodům moře.

tramin-cerveny-classic-2017

Tramín červený

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno zlatožluté barvy, ve vůni s tóny koření a květu růže. Chuť je ovlivněna vůní, suchá a harmonická.

Tramíny se nabízejí jako doprovod určitých předkrmů, zejména paštiky z husích jater, nebo k ovčím či kozím sýrům na konci stolování. Suché Tramíny se doporučují k cibulovému koláči, k uzeným rybám. Tramín lze předložit i k některým exotickým, silně kořeněným jídlům asijské kuchyně


 

rulandske-sede-premium-pozdni-sber-2015

Rulandské šedé

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno zlatožluté barvy s lehkým měděným odleskem, ve vůni najdete stopy pomerančové kůry, lehce i grapefruit. Jeho chuť je ušlechtilá, plnější, ovocná do sladké hrušky a lehce i chlebovinky. Pinot gris je odrůda, od jejichž vín se očekává plnost, hebkost, vysoký extrakt, pomerančové tóny ve vůni spojené s dojmy medovosti. K dosažení typičnosti je nutná vyzrálost alespoň na stupeň pozdního sběru a výše. Pak se objevuje ve vínech i vyšší obsah alkoholu a glycerolu, čímž se do jisté míry imituje sladký vjem, který spolu se skutečným zbytkem cukru vyrovnává převahu alkoholu nad kyselinami, jejichž obsah je nutné při vinifikaci bedlivě hlídat.

 

 

chardonnay-premium-pozdni-sber-2014

Ryzlink rýnský

Vinařství Kubík - Velké Bílovice

Víno zelenkavě žluté barvy v jehož výrazné a pikantní vůni najdete lipový květ, citronovou kůru a lehkou kořenitost, chuť je šťavnatá, delikátní, lehce minerální s ovocnou dochutí.

V chuti ryzlinkových vín hraje velkou úlohu kyselina a její zralost. Od ocelové kyseliny v nezralých ročnících, přes příjemně říznou až po svěže zralou, která je nezbytnou součástí velkých vín výborných ročníků a současně oporou tvorby buketu a chuťových látek láhvové zralosti. Nejtypičtěji se „ryzlinkový fenomén“ projevuje ve zralých, suchých, kabinetních vínech. Ve vyšších stupních predikátních vín je postupně onen fenomén překrýván narůstajícím tělem vína. Kabinetní vína jsou jedinečným doprovodem ke studeným předkrmům, pozdní sběry k pstruhům i jiným rybám v různých úpravách.

Scroll to top